„Firma-idea, idee w firmach”

„Firma-idea, idee w firmach”

„Wystawa FIRMA-IDEA, idee w firmach to zestawienie kilku ekspozycji, które przestrzennie obrazują praktyczne podejście do ekonomii opartej na wartościach w konkretnych branżach, firmach i przypadkach. Można tu „dotknąć” tego, o czym mówimy i piszemy podczas Open Eyes Economy Summit. Świadomie zestawiamy pomysły i osiągnięcia globalnych koncernów z inicjatywami lokalnych, niewielkich podmiotów.

Swoje inicjatywy i realizacje zaprezentują w holu głównym ICE Kraków:

IKEA – globalne doświadczenia skumulowane w jednej przestrzeni mieszkalnej, złożonej z produktów i pomysłów opartych na wartościach, mających cechy Open Eyes.
Energooszczędność, design, ergonomia, odpowiedzialne procesy produkcji, ekologia – wszystkie razem składają się na koncept „demokratycznego wzornictwa”,
o którym IKEA opowie więcej podczas kongresu.  Inspiracja jest prosta – teraz każdy może urządzić swój dom w sposób odpowiedzialny i etyczny!
Obok stanie namiot UNHCR używany w obozach dla uchodźców, a powiązany z konkretnymi inicjatywami wspierającymi rozwiązywanie globalnych problemów migracyjnych.

IMIN Design –  lokalny startup, który dzięki praktycznemu zastosowaniu filozofii Design Thinking dostrzegł nową potrzebę konsumencką i na tę potrzebę odpowiedział.
Odkrycie: ludzie nie używają już telefonów stacjonarnych. Wszyscy mają komórkowe. Zniknęła z ulic potrzeba korzystania z budki telefonicznej.
Ale w tzw. open space i innych rodzajach miejsc publicznych pojawił się deficyt przestrzeni, pozwalającej na prowadzenie w ciszy i spokoju rozmowy przez telefon komórkowy właśnie.
Rozwiązanie: estetyczna, odpowiednio wygłuszona i wentylowana budka telefoniczna, która pozwala spokojnie porozmawiać nawet w największym tłoku i hałasie, nie przeszkadzając innym.

ŁÓDŹ – miasto kandydujące do organizacji wystawy światowej EXPO 2022. Łódź jest spektakularnym w skali europejskiej przykładem wszechstronnej rewitalizacji,
zarówno w odniesieniu do przestrzeni miejskiej, jak i do kwestii polityki społecznej. Zwieńczeniem wysiłku, jaki wkładany jest w przetwarzanie miasta w przestrzeń bardziej przyjazną dla ludzi, wypełnionej sztuką, zielenią, przywracającej dawny blask i zapewniającej nowy – ma być organizacja wystawy światowej poświęconej właśnie idei rewitalizacji. Prezentujemy unikalną koncepcję kandydatury i stojącej za nią idei.

SKANSKA – przestrzenie publiczne powstają na styku świata przepisów, urzędów i regulacji ze światem deweloperów, firm budowlanych i inwestorów. O godzeniu różnych interesów w ramach jednej, konkretnej realizacji opowiedzą instalacje jednej z największych, globalnych firm budowlanych. Zaprezentowane zostaną metody prezentacji inwestycji budowlanej na przykładzie zespołu budynków High Five, oraz projekt „Superścieżki”, realizowany w Krakowie z intencją stworzenia wzorcowego procesu konsultacji społecznych oraz przywrócenia społeczeństwu odzyskanej, przyjaznej przestrzeni publicznej.

KOKO world – niezależna marka odzieżowa z Krakowa, będąca przykładem zrealizowanej w rzeczywistości idei „myśl globalnie, działaj lokalnie, zawsze – wrażliwie i odpowiedzialnie”. Firma swoje kolekcje tworzy w bezpośredniej, nieudawanej współpracy z rękodzielnikami, krawcami czy kaletnikami z całego świata. Senegalczycy czy Marokańczycy razem z polskimi rzemieślnikami współwytwarzają niepowtarzalne ubrania, które są dosłownym ucieleśnieniem idei Open Eyes Economy.

Meble VOX – zdobywają kolejne nagrody na polskich i międzynarodowych festiwalach wzornictwa przemysłowego. Projektowane w świadomie prowadzonych procesach Design Thinking.|
Są kreatywne, estetyczne, koncepcyjnie dojrzałe i zaskakujące. Dobrze jest zobaczyć je na żywo i osobiście przekonać się, jakie możliwości stwarza myślenie projektowe,
twórcze podejście i budowanie filozofii firmy na przemyślanych wartościach. Meble VOX są efektem końcowym szerszego procesu, pokazującego jaki potencjał daje firmom świadome kreowanie własnej kultury marki i firmy.

ul. ks. bp. W. Bandurskiego 58/11
31-515 Kraków
tel. 12 423 76 05
biuro@oees.pl
Tomasz Wojtas
Dyrektor Organizacyjny
Magdalena Sobesto-Wiejak
Administracja i rejestracja
Dagmara Bednarczyk
Manager ds. mówców i programu
Kinga Taćkiewicz
Manager ds. mówców i partnerów
Radosław Wójcik
Manager ds. mówców i scenariusza