Program

Otwarcie
S1
10:00 - 10:05

S1
10:05 - 10:10

S1
10:10 - 10:15

S1
10:15 - 10:35
Głos:
Otwarcie rynku na innowacje – łączenie przedsiębiorców i naukowców


S1
10:35 - 11:05

S1
11:05 - 11:45

S1
11:45 - 11:50
Firma-Idea
Zarządzanie aktywami niematerialnymi
S2
12:40 - 13:00

S2
13:00 - 13:20

S2
13:20 - 14:50

S2
14:50 - 15:20

S4a
15:50 - 17:50
Sesja specjalna:
Przyszłość przemysłu wydobywczego metali nieżelaznych w Polsce
MODERATOR: prof. dr hab. Krzysztof Szamałek
- Państwowy Instytut Geologiczny
Ali Erfan - Director, The Electrum Group,
Robert Koński - CEO, Rathdowney Polska,
Piotr Spaczyński - Partner in the SSW Spaczyński, Szczepaniak & Partners law firm,
prof. dr hab. Stanisław Speczik - CEO of MCC for Poland,

S2
15:50 - 17:20
Sesja pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy oraz Future of Life Institute
Przyszłość gospodarki z inteligentnymi maszynami: uzgodnienie wartości
MODERATOR: Szymon Radziszewicz
- Woluntariusz, Future of Life Institute
Robert Bednarski - Facebook & Instagram Country Director, Central Eastern Europe,
Ana Brzezińska - film director, “The Future of Forever” project,
Dr. Roman Yampolskiy - writer, an author, Director of the Cyber Security Lab, University of Louisville,

S4b
15:50 - 16:50
Marka — Kultura
Fair trade, fair game
S4a
12:40 - 13:00
Głos:
The History of Fair Trade, Current Scale, Future Opportunities

Darío Soto Abril - CEO; Fairtrade International,

S4b
12:40 - 14:10

S4a
13:00 - 13:20
Głos:
Fair Trade in Corporation Activities – from Fair Trade to Total Value Creation

Dean Sanders - Founder and chief inventor, of GOOD BRAND,

S4a
13:20 - 14:50

S4a
14:50 - 15:20

Q hotel
15:50 - 16:50

S2
17:20 - 18:50
Sesja inspiracyjna:
Ekologia jako fundament łańcucha dostaw fair trade – fair game
MODERATOR: Dariusz Szwed
- doradca Prezydenta Słupska ds. zagranicznych
Robert Cyglicki - Director of Greenpeace Polska,
Nathan Gilbert - Executive Director, B Lab Europe,
dr Maurits Groen - Director of MGMG, WakaWaka, Kipster and Energetika ,
Maria Huma - CEO, Buy Responsibly Foundation,

Miasto-Idea
Miejska gospodarka okrężna
S3b
12:40 - 13:00

Q hotel
12:40 - 14:10
Sesja pogłębiająca:
Instrumenty wsparcia dla miejskiej gospodarki o obiegu zamkniętym
MODERATOR: dr Krzysztof Głuc
- Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Małopolska Szkoła Administracji Publicznej, ekspert OEES
Arnoldas Abramavičius - First Vice Chair of the European Committee of the Regions, ECON Commission,
Jacek Dąbrowski - BGK S.A. Investing Director,
Jarosław Kacprzak - PR Manager Future Processing Ltd,
Grzegorz Moorthi - CEO, Ravicon Sp. z o.o,

S3b
13:00 - 13:20

S3b
13:20 - 14:50
Sesja inspiracyjna:
Miejska gospodarka okrężna
MODERATOR: Aneta Wilmańska
- Dyrektor Przedstawicielstwa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. w Brukseli
Margo Külaots - Head of District Heating and Cooling, Estonia, Fortum,
Justyna Swat - Architect, strategic designer, Co-founder of POC21 ,
Edyta Wiśniewska - Associate at Netherlands Water Partnership,

S3b
14:50 - 14:55
Prezentacja raportu:
Firmy komunalne – jak się rozwijać, gdy właściciele są jedynymi klientami?

Paweł Jabłoński - economy columnist, Member of the OEES Programme Council,

14:55 - 15:20

S3b
15:50 - 17:50

Q hotel
17:20 - 18:20
Człowiek — Praca
Jobless growth – czy jesteśmy gotowi?
S3a
12:40 - 13:00

S3a
13:00 - 13:20
Głos:
Will the Finnish Experiment with the Guaranteed Basic Income be Successful?

Jukka Ahtela - European Economic and Social Committee, Ahtela Consulting Oy,

S3a
13:20 - 14:50
Sesja inspiracyjna:
Czy „cyberręce” zabiorą pracę pracownikom?
MODERATOR: Joanna Tyrowicz
- Prezes FAME (Fundacji Adeptów i Miłośników Ekonomii) oraz ośrodka badawczego GRAPE (Group for Research in Applied Economics)
Joanna Makowiecka-Gaca - CEO, Karmar S.A,
Bartłomiej Morzycki - Director General of the Union of Brewing Industry Employers,

S3a
14:50 - 15:20

S3a
15:50 - 17:20
Sesja pogłębiająca:
Brak pracy czy brak umiejętności? – finansowanie edukacji, re-skilling, baza R&D, value-added services/manufacturing
MODERATOR: Wojciech Przybylski
- Res Publica, Visegrad Insight
Dobromir Ciaś - Managing Director, EDGE NPD,
Anna Kacprzyk - Innovation and Public Affairs Manager, INFARMA Employers' Association of Innovative Pharmaceutical Companies,
Tomasz Misiak - President of the Supervisory Board of Work Service S.A,

S3a
17:20 - 18:50

S4b
17:20 - 18:20
Ład międzynarodowy
S1
09:00 - 09:20

S1
09:20 - 09:40
Głos:
Future of work – Etatist Europe or Flexible Europe?

Gonçalo Lobo Xavier - Vice-president of the European Economic and Social Committee,

S1
09:40 - 10:00
Głos:
Tworzenie miejsc pracy a ewolucja wspólnego rynku UE: główne wyzwania i zagrożenia w kontekście makroekonomicznych i geopolitycznych zmian

Elżbieta Bieńkowska - European Commissioner for Internal Market and Services,

S1
10:00 - 10:20
Głos:
How Value is Created in the Global Mining Industry

Ross Beaty - Chairman of the Board of Directors, Panamerican Silver,

S1
10:20 - 10:40
Głos:
America’s Role in the World under Trump

Damon Wilson - Atlantic Council Executive Vice President,

S1
10:40 - 11:00
Głos:
Redefining Europe’s Strategic Security Priorities in an Era of “My Country First”

Des Browne - Lord Browne of Ladyton, Former Minister of Defense of the United Kingdom, Member of the House of Lords,

S1
11:00 - 11:20

Q hotel
11:50 - 12:50
Firma-Idea
Finanse relacyjne
S2
11:50 - 12:10

S2
12:10 - 12:30
Głos:
Restoring trust in the capital markets: perspective from the derivatives market

Michael Bontrager - Founder of Chatham Financial,

S2
12:30 - 14:00
Sesja inspiracyjna:
Od finansowania transakcyjnego do relacyjnego
MODERATOR: Roman Młodkowski
- Dyrektor Programowy Forbes Polska, Członek Rady Programowej OEES
Brunon Bartkiewicz - CEO, ING Bank Śląski S.A.,
dr Cezary Stypułkowski - CEO, mBank S.A,
Krzysztof Walenczak - CEO, Societe Generale S.A., branch in Poland,

S2
14:00 - 14:30

S2
15:20 - 17:20

S4a
15:20 - 16:50
Sesja specjalna START-UP:
Czy Polskie startupy są innowacyjne? Czy da się na tym zbudować przewagę konkurencyjną?
MODERATOR: Bartosz Józefowski
- Kraków Technology Park
Grzegorz Błażewicz - CEO & Founder, SalesManago,
Krzysztof Kusiak - Leader at EDULAB ,
Sławomir Potasz - CEO, InMotion,

Q hotel
16:30 - 17:30

Marka — Kultura
Wyspy i archipelagi
S1
11:50 - 12:10

S1
12:10 - 12:30
Głos:
Formalne i nieformalne sieci wartości – slow road vs. fast world

Mateusz Zmyślony - Creative Director of the OEES,

S1
12:30 - 14:00

S1
14:00 - 14:30
Potyczka:
Zakupy odpowiedzialne: zaufanie tylko dla małych, czy dla dużych też?

Aleksandra Robaszkiewicz - PR Manager, Lidl Polska ,
Zbigniew Szalbot - Member of the Board, Fairtrade Polska,

S3b
15:20 - 17:20

Q hotel
15:20 - 16:20

S1
15:20 - 16:50
Sesja pogłębiająca:
Archipelag Społecznej Odpowiedzialności
MODERATOR: Andrzej Bobiński
- Dyrektor ds. nowych projektów, Polityka Insight
Agnieszka Dejna - Management Representative, Social Cooperative, Dalba Collective Brewery,
Amy Kaherl - Founder&CEO Detroit Soup,
Przemysław Lutkiewicz - Vice-chairman, LPP,

Miasto-Idea
Prawo do miasta
S4a
11:50 - 12:10

S4a
12:10 - 12:30

S4a
12:30 - 14:00

S4b
13:00 - 14:30
Łódzka sesja specjalna:
Zintegrowana odnowa miasta – wymiar społeczny, gospodarczy i materialno-przestrzenny
MODERATOR: prof. dr hab. Tadeusz Markowski
- Kierownik Katedry Zarządzania Miastem i Regionem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, specjalista z zakresu ekonomiki miasta, planowania przestrzennego, zintegrowanego planowania rozwoju
Jan Bocian - Representative of the Regional Chamber of Building in Łódź for revitalisation,
prof. dr hab. Marek Janiak - Head of the Office of the Municipal Architect of Lodz,
Krzysztof Piątkowski - Deputy Mayor of Lodz,
dr Kamil Śmiechowski - Institute of History, University of Lodz,
dr Magdalena Wiśniewska - Faculty of Management, University of Lodz,

S4a
14:00 - 14:30

S4b
16:20 - 17:20

Człowiek — Praca
Gig economy culture – pożegnanie z etatem?
S3a
11:50 - 12:10
Głos:
What Kind of Work for Young People in a Transforming Europe?

Luca Jahier - President of Gr III at the European Economic and Social Committee,

S3b
11:50 - 13:50

S3a
12:10 - 12:30
Głos:
SENSE MAKING & MAKING SENSE – czyli spekulatywnie o sensie naszej pracy w niedalekiej przyszłości

Zuzanna Skalska - Founding partner of 360inspiration, Co-founder of the School of Form in Poznan,

S3a
12:30 - 14:00
Sesja inspiracyjna:
Tinderyzacja pracy odpowiedzią na oczekiwania pracowników?
MODERATOR: Danuta Dobrzyńska
- Res Publica, NewEurope100
Marcin Fiedziukiewicz - CEO, JobSquare,
Marcus Tornberg - Country General Manager of Crossover,
Roland Werner - Head of Government Affairs & Policy DACH at Uber,

S3a
14:00 - 14:30

S3a
15:20 - 15:50
Potyczka:
Gig economy a ochrona praw pracownika i konsumenta, przestrzeganie standardów i norm

Michał Sutowski - columnist for “Krytyka Polityczna”, Institute for Advanced Study,

S4b
15:20 - 16:20

S3a
15:50 - 17:20

Zamknięcie
S1
17:30 - 17:50
Głos:
Cywilizacyjna i kulturowa rola techniki


S1
17:50 - 18:20

S1
18:20 - 18:50
Głos:
The 8 80 City: how to create a more equitable and vibrant Krakow

Gil Penalosa - Founder and Chair, 8 80 Cities Chair, World Urban Parks,

S1
18:50 - 19:10
Battle Point
Wtorek 14.11
12:55 - 13:25

13:50 - 14:20

14:50 - 15:20

OEES - Meeting Point
Wtorek 14.11
11:50 - 12:40

12:40 - 13:10

13:40 - 14:10

14:10 - 14:40

14:40 - 15:10

15:10 - 15:40
Spotkanie z przedstawicielami Jeronimo Martins


16:10 - 17:10
Zapraszamy do współpracy na rzecz zrównoważonych miast – FORTUM


Shell - Meeting point
Wtorek 14.11
14:30 - 15:00

16:00 - 17:00
Twój asystent robot, czyli jak to robimy w Shell
MODERATOR: Brak
- Patrycja Chucherko Process Manager Europe and South Africa Ewa Ulinska MHI Junior Process Architect Ewa Rybak Performance Improvement & Projects Lead Kaja Michalec Senior Team Manager Trading Settlements Anna Jaworska Senior Continuous Improvement Specialist Bożena Tarasin-Bielak R&A Process Owner Agnieszka Noworyta Process Manager Cash Management

Fair Trade - Meeting Point
14:40 - 15:10

15:10 - 15:40

15:40 - 16:10

17:00 - 17:30

ING - Meeting Point
Wtorek 14.11
12:30 - 13:30
Spotkanie z przedstawicielami ING
MODERATOR: Agata Tomaszewska
- Prezeska Fundacji ING Dzieciom

14:00 - 14:30

14:30 - 15:30
Spotkanie z przedstawicielami ING
MODERATOR: Kamila Bondar
- Prezeska Fundacji Sztuki Polskiej ING

15:30 - 16:00

17:00 - 17:30

17:30 - 18:00

Battle_Point
Środa 15.11
12:00 - 12:30

13:00 - 13:30

13:30 - 14:00

15:30 - 16:00

OEES Meeting Point
Środa 15.11
11:20 - 12:20
Open Meeting Space


12:20 - 12:50

13:20 - 13:50

14:00 - 14:30

14:30 - 15:00

15:20 - 15:50

Shell -_Meeting point
Środa 15.11
12:20 - 13:00

13:00 - 15:00
Shell Time


16:30 - 17:00

16:30 - 17:00

Fair Trade -_Meeting Point
Środa 15.11
16:30 - 17:00

ING -_Meeting Point
Środa 15.11
11:30 - 12:00
Spotkanie z przedstawicielami ING

Brunon Bartkiewicz - CEO, ING Bank Śląski S.A.,

12:00 - 13:00
Spotkanie z przedstawicielami ING


13:00 - 13:30

14:00 - 14:30

14:30 - 15:00

ul. ks. bp. W. Bandurskiego 58/11
31-515 Kraków
tel. 12 423 76 05
biuro@oees.pl
Tomasz Wojtas
Dyrektor Organizacyjny
Magdalena Sobesto-Wiejak
Administracja i rejestracja
Dagmara Bednarczyk
Manager ds. mówców i programu
Kinga Taćkiewicz
Manager ds. mówców i partnerów
Radosław Wójcik
Manager ds. mówców i scenariusza
Tomasz Szymczyk
Manager ds. Produkcji