Seminarium Firma-Idea: Zarządzanie i emergencja

Seminarium Firma-Idea: Zarządzanie i emergencja

12 czerwca w Warszawie, na Uniwersytecie SWPS będziemy mogli rozwinąć kolejną odsłonę OEE on Tour – seminarium Firma-Idea: Zarządzanie i emergencja.

Każda działalność ludzka, w tym także działalność gospodarcza, dzieje się w czasoprzestrzeni, którą określają społeczne relacje, w które wchodzi aktor. W konsekwencji działalność ludzka jest wielowymiarowa.
W przypadku Firmy-Idei wielowymiarowość jest szczególnie istotna w odniesieniu do kształtowania powiązań między aktywami materialnymi i niematerialnymi. W przypadku Miast-Idei ważne są przede wszystkim powiązania między urbs i civitas, między infrastrukturą i społecznością miejską. W przypadku Uniwersytetu-Idei idzie m.in. o powiązania między edukacją i wiedzą.
Kształtowanie słabych powiązań wzmacnia emergentne właściwości organizacji. Dzięki temu jest ona w stanie się przeobrażać i rozwijać.
Zarządzanie emergencją to nowy trend w zarządzaniu polegający na wykorzystaniu w zarządzaniu procesów oddolnych, spontanicznie zachodzących w każdej firmie.
Emergencja to nieoczekiwane pojawienie się na poziomie systemu właściwości których nie da się prosto przewidzieć ze znajomości właściwości elementów składowych systemu. Zarządzanie tradycyjnie łączy się z procesami odgórnymi, rozchodzącymi się od CEO i zarządu do coraz niższych poziomów przedsiębiorstwa. Procesy oddolne zwykle traktowane są jako źródło niekontrolowanych zakłóceń w planowanej działalności firmy, i są one minimalizowane. Zarządzanie emergencją pozwala w harmonijny sposób łączyć procesy odgórne i oddolne w firmie. Jest ono szczególnie ważne w zarządzaniu procesami, które słabo poddają się odgórnej kontroli np. innowacyjnością. Ten sposób zarządzania dzięki temu, że traktuje pracowników podmiotowo i wykorzystuje naturalna ich motywację oraz łączy ich rozwój z rozwojem firmy w naturalny sposób łączy się i koncepcją Firma-Idea.
Szczegółowy program dostępny tutaj
Na wydarzenie obowiązuje rejestracja. Zapisy pod linkiem http://www.swps.pl/oees

Udział w seminarium jest bezpłatny. Zarejestruj się już dziś i dołącz z nami do niebieskiej rewolucji.

 

 

ul. ks. bp. W. Bandurskiego 58/11
31-515 Kraków
tel. 12 423 76 05
biuro@oees.pl
Tomasz Wojtas
Dyrektor Organizacyjny
Magdalena Sobesto-Wiejak
Administracja i rejestracja
Dagmara Bednarczyk
Manager ds. mówców i programu
Kinga Taćkiewicz
Manager ds. mówców i partnerów
Radosław Wójcik
Manager ds. mówców i scenariusza