III Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa TechSpo’21 „Technologiczne wytwarzanie światów”

Opublikowano: 21 września 2021

III Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa TechSpo’21 to forum wymiany myśli nad najważniejszymi technologicznymi oraz społecznymi aspektami współczesności. Tegoroczna edycja zatytułowana „Technologiczne wytwarzanie światów” odbędzie się online w dniach 13-14 września 2021 r., będzie ją współtworzyć Wydział Humanistycznym AGH wraz Małopolska Open Eyes Economy Hub.

Celem wydarzenia jest dyskusja o technologicznie stymulowanych przemianach społecznych i kulturowych, która jest kontynuacją wcześniejszych edycji konferencji (2016 i 2018 rok). Podejmiemy rozważania nad zjawiskami, które mają swój początek w XXI wieku i powstały na styku nowoczesnych technologii (również cyfrowych) oraz działalności społeczno-kulturowej człowieka. Zależy nam na podejściu prospektywnym, próbach diagnozy obecnej sytuacji, naukowej debacie wokół najbardziej aktualnych zjawisk, a w efekcie zebraniu rekomendacji. Tematy poruszane w czasie konferencji to m.in. twórczość Stanisława Lema, tworzenie światów gier video, specyfika twórczości science fiction.

W 2021 roku chcemy zaprosić Państwa do Krakowa wirtualnie. Udział jest bezpłatny. Streaming na żywo wydarzenia odbędzie się na https://live.oees.pl/, konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie http://techspo.agh.edu.pl/

Konferencja odbędzie się w ramach cyklu Open Eyes Economy on Tour 2021, które jest przygotowaniem do międzynarodowego kongresu ekonomii wartości Open Eyes Economy Summit 6, zaplanowanego na 16-17 listopada 2021 r. TechSpo’21 stanowi także część obchodów Roku Lema.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Małopolska Open Eyes Economy Hub – promocja zagraniczna małopolskich FIRM-IDEI”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Głównym organizatorem konferencji jest Wydział Humanistyczny AGH.